Uncategorized

Kentsel Dönüşüm ve Bina Yıkımı

İstanbul’da bulunan birçok binanın depreme karşı dayanıksız olduğu bir gerçek. Kentsel dönüşüm projesi gibi çalışmalarla her ne kadar eski binalar yıkılıp depreme dayanıklı binalar inşa edilmeye çalışılsa bile mega kentin depreme hazır hale gelmesi uzunca bir zaman alacaktır. Bunun yanı sıra İstanbul’da bina yıkımı oldukça masraflı bir yük getirmektedir. Özellikle kiralık iş makinaları ve bina yıkımı ve hafriyat kaldırma masrafları bina sahiplerini düşündürmektedir.

İstanbul’da bu alanda hizmet veren birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin bazıları küçük çapta iş makinesi varlığına sahipken bazı şirketler ise çok daha geniş iş makineleri filosu ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. İstanbul bina yıkımı gibi konularda vatandaşlarımıza yardımcı olan, onları ün istedikleri özellikte iş makinalarına erişmelerini sağlayan İstanbul’da bulunan birçok İstanbul kiralık İş Makinaları ve hafriyat şirketi ile vatandaşımızı buluşturan Fedaş grup şirketi önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Şirket ayrıca hurda karşılığı bina yıkımı işinde de aracı kurum olarak her zaman İstanbul halkının yanında yer almaktadır.

Bina yıkımı ve hafriyat işleri İstanbul genelinde oldukça zahmet gerektiren bir çalışmadır. Beraberinde birçok riskli durumu da barındıran bina yıkımı, moloz kaldırma ve hafriyat işlerinde tecrübe ve bunun yanı sıra teknolojinin son ürünü olan makinalar ile çalışıyor olmak oldukça önem taşımaktadır. Ancak hiç şüphesiz ki en büyük risk ise eskimiş, depreme dayanıklı olmayan hatta çürük binalarda oturmaktır. Özellikle yaşadığını yer İstanbul gibi deprem riski büyük bir il ise bu risk daha da fazladır diyebiliriz. Ancak tüm bu risklerin yanı sıra hafriyat ve kiralık iş makinaları alanında hizmet veren Türkiye’nin en büyük ve tecrübeli şirketlerinin de İstanbul’da bulunması önemli bir şanstır.

Eski binalara sahip olan vatandaşlarımız, bina yıkımı ve moloz kaldırma, hafriyat işlerinde kimlerle çalışacağı konusunda kararsız olabilirler. Çünkü her bir yıkım ve enkaz kaldırma işinin ayrı bir uzmanlığı bulunmaktadır. Özellikle yüksek katlı ve meskenlere, toplu yaşam alanlarına çok yakın binaların yıkımı çok daha fazla uzmanlık isteyen işlerdir. Bu nedenle Fedaş Grup Şirketi İstanbul ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza iş başlangıcından, hizmetin bitirilmesine kadar aracı firma olarak yardımcı olmaktadır. Kiralık iş makinaları arayışı içerisinde iseniz mutlaka güvenilir ve tecrübeli şirketlerle iş yapınız. Çünkü bina yıkımı, moloz kaldırma ve hafriyat işleri oldukça riskli çalışmalar olup, dikkat, özen ve tecrübeye en çok ihtiyaç duyulan çalışmaların başında gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir