Eğitim

Kartepe Genç Akademi Gençlerin Gözdesi Oldu

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın vizyon projeleri arasında yer alan Kartepe Gençlik Merkezi “Kartepe Genç Akademi” açıldığı ilk günden beri öğrencilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın vizyon projelerinden olan Kartepe Genç Akademi kurulmasından bu yana Kartepeli gençlerin yeni adresi oldu. Bir çok alanda eğitim verilen akademi de özellikle ücretsiz İngilizce eğitimi büyük ilgi görüyor.

1600 YABANCI DİL ÖĞRENCİSİ

Özel bir müfredatla hazırlanan İngilizce Atölyelerinde son teknoloji yapay zeka sınıfları ve A1-A2 seviyesinde hizmet veren deneyimli öğretmenleriyle Akademi’nin gözdesi haline geldi. Toplamda 1600 kayıtlı öğrenci kitlesiyle kısa sürede gençlerin vazgeçilmezi olmayı başardı.

3750 ÜYESİ BULUNUYOR

Kartepe Genç Akademi bünyesinde bulunan Müzik atölyelerinde; gitarda 327, kemanda 105, piyanoda 61, sanat atölyelerinde filografi de 48, resimde 403, dramada 236, ebruda 102, 3D de 250, robotik kodlamada 371, fen atölyesinde 225 öğrenci, özel eğitmenler eşliğinde eğitim alıyorlar. 3570 üyesi olan Kartepe Gençlik Merkezi, eğitim ve sanat atölyeleri ile Kartepe’li gençler tarafından yoğun ilgi görüyor.

ÇOCUK OYUN EVİ

Kartepe Genç Akademi bünyesinde bulunan okul öncesi çocuklara hizmet veren Çocuk Oyun Evi toplam 2170 üyesiyle miniklerin ve ailelerin gözdesi oldu. Son teknoloji ile hazırlanan kütüphane 2022 yılı içerisinde 1300 öğrenciye 08.30 – 21.00 arası hizmet vererek gençlerin eğitimine destek sağladı.

KARTEPE GENÇ AKADEMİ 2 GELİYOR

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepe Genç Akademimiz kurulmasından bu yana gençlerimiz en verimli, faydalı vakit geçirdikleri bir yer oldu. bu kadar ilgi olması bizleri sevindirirken sorumluluğumuzun daha da arttığının farkındayız. Geleceğimiz olan gençlerimiz için “Kartepe Genç Akademi 2” için çalışmalarımızın sonuna geldik. En kısa zamanda yeni akademiyi açacağız. Gelişen ve büyüyen Kartepemizi yetişen, donanımlı gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz” açılamasında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir