Gündem

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Bu şanlı zafer büyük Türk Milleti’ nin sarsılmaz vatan sevgisinin, hürriyet iradesinin tezahürüdür. İçinde bulunduğu şartlar ne kadar imkansız ne kadar zor olsa da esareti kabul etmeyen, asla bağımsızlığından taviz vermeyen bir ulusun, lideri etrafında inançla toplanarak işgalci emperyalist güçlere karşı verdiği mücadelede kazandığı büyük zaferdir. İşgal edilmiş, sömürge haline getirilmiş mazlum milletlere, devletlere örnek olmuş, her satırı vatan aşkı ve şehit kanları ile yazılmış bir destandır.

Parçalanmış, bölüşülmüş, işgal edilmiş bir imparatorluğun fakruzaruret içine düşmüş halkı Kuva-i Milliye ruhu ile şahlanmış bu zaferle lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 29 Ekim 2023’ te 100. yılını kutlayacağımız ilelebet var olacağına inandığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Bugün de dün olduğu gibi ayni azim, kararlılık, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarla yine Kuva-i Milliye ruhu ile mücadele edeceğiz. Ecdadımızın bize mirası çocuklarımızın, gençlerimizin istikbali bu aziz vatanı hep birlikte daha ileri, daha güzel ve daha İYİ günlere taşıyacağız.

Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geçmişten günümüze canları pahasına bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad mekanları cennet olsun.

‘’ Bu sahada akan Türk kanları bu semada uçuşan şehit ruhları devlet ve cumhuriyetimizin ebedi muhafızlarıdır.’’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk

30 Ağustos Zafer Bayramımız KUTLU OLSUN….

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir