Kültür - Sanat

Niloya Çekirge Öğretmeni Oluyor

Türkiye’nin sevilen çizgi film kahramanı Niloya, YouTube kanalında her cumartesi günü saat 09.00’da yayınlanan yeni bölümleriyle minik dostlarını birbirinden eğlenceli serüvenlere doğru yola çıkarmaya devam ediyor. Niloya ve arkadaşları, sabırsızlıkla beklenen yeni bölümünde çocuklara keyifli bir zaman dilimi sunuyor. Çizgi kahramanlar, 30 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanacak ‘Çekirge Öğretmeni’ bölümü ile minik dostlarını eğlenceli maceralarına ortak olmaya davet ediyor.

YouTube’da yaklaşık 5 milyona yaklaşan abone sayısı ile 7’den 70’e herkesin büyük beğenisini kazanan ismini mutluluktan alan Niloya, her hafta izleyicileri yeni bir maceraya çıkarmaya devam ediyor. Çizgi kahramanlar, spor etkinliklerinden bilimsel çalışmalara, ısınma taktiklerinden hayvan dostlarıyla eğlencelerine kadar eğitici ve öğretici birçok yeni içeriği her cumartesi saat 09.00’da YouTube kanalında sevenleri ile buluşturuyor. Niloya ve arkadaşlarının sabırsızlıkla beklenen yeni bölümü ‘Çekirge Öğretmeni’ 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü yayınlanacak.

Çekirgeye Nasıl Davranması Gerektiğini Öğretebilecek Mi?

Niloya’nın ailesi çekirgelerden şikâyetçidir. Tarlalarına, bahçelerine gelmekte ve ekinlere zarar vermektedirler. Niloya büyüklerin bu konuşmalarını dinlediği sırada bir çekirgeyle karşılaşır. Ve onu etrafına zarar vermemesi için uyarır. Ama çekirge pek umursamaz. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven Niloya’nın aklına bir fikir gelir. Çekirgeye bir öğretmen gibi ders verecektir. Nasıl davranması gerektiğini anlatacaktır. Niloya çekirge öğretmeni olur ama çekirge öğrenci olmaya pek niyetli değildir. Niloya vazgeçmez. Tek bir şey öğretse yeter diye düşünür. Çekirge çok iştahlıdır ne bulsa yemektedir. Niloya böylesini de hiç görmemiştir. Bu arada bir şey fark eder, verdiği yeşillikleri yiyen çekirge kargalar gelince ardına bile bakmadan gider. Bir teşekkür bile etmez. Niloya ailesinin yanına gider ve çekirgelerin çok haylaz olduğunu hiç söz dinlemediğini ama kargalardan hiç hoşlanmadığını söyler. Ailesi, iyi bir gözlemci olan Niloya’ya hak verir. Bakalım Niloya ve ailesi bahçede nasıl bir önlem alacak?

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir